szkola z misja duze

Sukces naszych uczniów

18 września 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr XIV im. Polonii Belgijskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Prezydenta Wrocławia w ramach 15. edycji „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA”.  Najzdolniejsi uczniowie odebrali z rąk wiceprezydent Wrocławia Renaty Granowskiej listy gratulacyjne i stypendia naukowe za rok szkolny 2018/2019.

Wśród ponad 300 nagrodzonych wyróżnienie otrzymali czterej uczniowie SP 50 – Maja Chałupa z kl. VIIA, Franciszek Piotrowski z kl. VIIE, Radosław Wroński z kl. VIIE, nasza nowa uczennica Wiktoria Stępniewska z kl. VIB oraz byli uczniowie: Mariusz Masłosz, Stanisław Mazur i Jakub Eckardt.

Stypendia przyznawane są za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe oraz bardzo wysokie wyniki w nauce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gala Konkursów Wielkiej Nagrody Wrocławia – recytatorskiego i fotograficznego

29 maja 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu odbyła się Gala XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów” oraz XXIV Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Wrocław w fotografii”.

Podczas uroczystości najlepsi wirtuozi słowa, miłośnicy piękna języka ojczystego oraz wrażliwi obserwatorzy Wrocławia – swojej małej ojczyzny – otrzymali z rąk Prezesa Towarzystwa Miłośników Wrocławia, Pana Zbigniewa Magdziarza, gratulacje, nagrody książkowe oraz dyplomy.

Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy VIIIA Weronika Zaskórska, która zajęła III miejsce w konkursie recytatorskim oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym. W konkursie fotograficznym wyróżnienie otrzymała także uczennica klasy VIIID – Amelia Maj.

NASZYM UCZENNICOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

Załączniki:
Pobierz plik (Amelia - fot 001.jpg)Dyplom Amelii[ ]537 kB
Pobierz plik (Weronika - fot 001.jpg)Dyplom Weroniki[ ]546 kB
Pobierz plik (Weronika 001.jpg)Dyplom Weroniki[ ]538 kB

Sukces w Konkursie Krasomówczym

22 maja 2019 roku w gościnnej Szkole Podstawowej nr 51 we Wrocławiu odbył się wrocławski finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów Wrocławia.

W tym wyjątkowo trudnym konkursie nasza Uczennica Jagoda Nowak otrzymała wyróżnienie.

Brawo za odwagę, wirtuozerię słowa i propagowanie piękna języka ojczystego.

Załączniki:
Pobierz plik (Jagoda - kras..pdf)Dyplom[ ]1625 kB

Synapsik 9SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SYNAPSIK MEN DLA KLAS I

W IX edycji edycji Ogólnopolskiego konkursu Synapsik Men dla klas I w edycji wiosennej udział wzięło 50 uczniów z klas I
Z ogromną radością informuję, że w tegorocznej edycji konkursu laureatem został Mikołaj Garyga z klasy ID
Uczeń otrzymał maksymalną liczbę punktów!

Wyróżnienie w konkursie otrzymało 14 uczniów.

Milena Jabłecka IA
Helena Hursztyn IA
Hanna Zalesińska IA
Emilia Kwiatkowska IB
Emilia Wiercioch IB
Bartosz Kamiński IB
Daria Nowakowska IB
Łucja Wysoczańska IF
Milena Diudiuk ID
Kacper Żarski ID
Hanna Dulska IE
Amelia Akutko IE
Tomasz Kisielewski IC
Paulina Cudecka IC

Gratulujemy naszym najmłodszym uczniom bardzo dobrych wyników!
Szkolny organizator: Beata Kruszyk