szkola z misja duze

Siódmy raz z rzędu!

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice,

z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, którą dzielimy się z WAMI.

Siódmy raz z rzędu Nasza Szkoła zajęła

w prestiżowym konkursie

WIELKIEJ NAGRODY WROCŁAWIA cyklu 2018/2019.

Wszystkim Uczniom i opiekującym się Nimi Nauczycielom,

zaangażowanym w poszczególne konkursy WNW, serdecznie GRATULUJEMY!

zDolny Ślązak

Z radością informujemy, że aż 34 naszych uczniów zakwalifikowało się do kolejnego, powiatowego etapu konkursu zDolny Ślązak. Niektórzy z nich będą reprezentować naszą szkołę w kilku konkursach. Łącznie nasi uczniowie wezmą udział, w rekordowej liczbie, 55 konkursów II etapu.
Oto lista zakwalifikowanych:

Załączniki:
Pobierz plik (HARMONOGRAM.pdf)HARMONOGRAM.pdf[ ]420 kB
Pobierz plik (regulamin.pdf)regulamin.pdf[ ]1469 kB

Czytaj więcej...

Sukces naszych uczniów

18 września 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr XIV im. Polonii Belgijskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Prezydenta Wrocławia w ramach 15. edycji „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA”.  Najzdolniejsi uczniowie odebrali z rąk wiceprezydent Wrocławia Renaty Granowskiej listy gratulacyjne i stypendia naukowe za rok szkolny 2018/2019.

Wśród ponad 300 nagrodzonych wyróżnienie otrzymali czterej uczniowie SP 50 – Maja Chałupa z kl. VIIA, Franciszek Piotrowski z kl. VIIE, Radosław Wroński z kl. VIIE, nasza nowa uczennica Wiktoria Stępniewska z kl. VIB oraz byli uczniowie: Mariusz Masłosz, Stanisław Mazur i Jakub Eckardt.

Stypendia przyznawane są za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe oraz bardzo wysokie wyniki w nauce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gala Konkursów Wielkiej Nagrody Wrocławia – recytatorskiego i fotograficznego

29 maja 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu odbyła się Gala XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów” oraz XXIV Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Wrocław w fotografii”.

Podczas uroczystości najlepsi wirtuozi słowa, miłośnicy piękna języka ojczystego oraz wrażliwi obserwatorzy Wrocławia – swojej małej ojczyzny – otrzymali z rąk Prezesa Towarzystwa Miłośników Wrocławia, Pana Zbigniewa Magdziarza, gratulacje, nagrody książkowe oraz dyplomy.

Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy VIIIA Weronika Zaskórska, która zajęła III miejsce w konkursie recytatorskim oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym. W konkursie fotograficznym wyróżnienie otrzymała także uczennica klasy VIIID – Amelia Maj.

NASZYM UCZENNICOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

Załączniki:
Pobierz plik (Amelia - fot 001.jpg)Dyplom Amelii[ ]537 kB