szkola z misja duze

Liveworksheets

Rozstrzygnięcie Konkursu Dyrektora SP nr 50 na projekt witryny szkolnej strony internetowej

Miło nam poinformować o wynikach VII edycji Konkursu Dyrektora SP nr 50 na projekt witryny szkolnej strony internetowej.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pana Dyrektora Przemysława Dubaniowskiego spośród wszystkich prac plastycznych, w tym grafik komputerowych wybrała 12 prac, które będą zamieszczane jako baner na stronie internetowej naszej szkoły w danym miesiącu roku kalendarzowego.Z przyczyn niezależnych od nas startujemy od lutego 2021r., dlatego wybrana na styczeń praca będzie zamiennie prezentowana z pracą wybraną na miesiąc luty.W tym roku podjęta została decyzja o wyborze prac konkursowych na cały rok kalendarzowy, od stycznia do grudnia.
A oto lista laureatów konkursu w roku 2021 (wg kolejności zamieszczania prac na stronie szkoły):

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym -TEN MAGICZNY CZAS

Miło mi poinformować o sukcesie naszej uczennicy, Zofii Poprawy z kl. VII E, która w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce światecznej i zimowej-TEN MAGICZNY CZAS otrzymała wyróżnienie w kategorii kl.IV-VIII.
Konkurs organizowany był przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji Polskiej we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Zosi dalszych sukcesów.

DZIELI NAS PÓŁ WIEKU-XV edycja konkursu

Liceum Ogólnokształcące nr XII we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskim Centrum Seniora ogłasza XV edycję konkursu DZIELI NAS PÓŁ WIEKU.
Tematem konkursu jest PORTRET OSOBY STARSZEJ OD AUTORKI/AUTORA O CO NAJMNIEJ 50 LAT. Celem konkursu jest rozwijanie empatii i wzmacnianie więzi międzypokoleniowych i rodzinnych.

W tym roku nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach:
• portretu literackiego – dowolna forma literacka (poetycka lub prozatorska), praca nie więcej niż cztery strony druku, dzieci ze szkół podstawowych prosimy o prace pisane odręcznie. Uwaga: chodzi o aktualny portret, charakterystykę, a nie biografię czy wspomnienia;
• fotografii – format min. 20cm x 30cm;
• pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką.

W kategoriach literackiej i plastycznej będą nagradzane prace konkursowe w dwóch grupach wiekowych: osobno prace dzieci ze szkół podstawowych i osobno młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.
Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Liceum Ogólnokształcące nr XII.

Prac nie należy podpisywać, ale oznaczyć je godłem/pseudonimem. Identyczne godło/pseudonim Autorki/Autora oraz dopisek: szkoła podstawowa należy umieścić na wierzchu koperty, zawierającej dane Autora/Autorki (imię i nazwisko, wiek, szkoła, klasa, numer telefonu) oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i upowszechnianie wizerunku w celach wynikających z konkursu, jak również zgodę opiekunów na udział w konkursie.

Szczegółowy regulamin konkursu i formularze do pobrania na stronach www.lo12.wroc.pl  oraz www.seniorzy.wroclaw.pl

Termin składania prac konkursowych do 30 październka 2020r. u szkolnego koordynatora konkursu, p. Barbary Łuczyk (budynek A).Termin nadsyłania prac do Organizatora – do 3 listopada 2020.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy sukcesu.
Iwona Karandziej

XXVIII Dolnośląski Konkurs Plastyczny pt. "MÓJ ULUBIONY SUPERBOHATER"

Wrocławski Klub „ANIMA” serdecznie zaprasza dzieci oraz młodzież z Dolnego Śląska do udziału w XXVIII edycji konkursu plastycznego pt. „MÓJ ULUBIONY SUPERBOHATER”Proponowany konkurs jest pretekstem do artystycznej wizji dzieci i młodzieży nt. bohaterów, którzy odgrywają ważną rolę w ich życiu. Być może masz swojego superbohatera, osobę, która słynie z odwagi, dobroci i innych zalet. Może to być postać z komiksu (np. Batman, Wonder Woman), z filmu lub książki (np. Sherlock Holmes, Pippi Langstrumpf, Harry Potter) lub z otaczającej rzeczywistości (np. członek rodziny, ratownik medyczny, policjant).

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę w FORMACIE MINIMUM A3 wykonaną wybraną przez siebie dowolną techniką plastyczną: ołówek, kredki, węgiel, pastele (zabezpieczone fiksatywą), farby (akwarela, akryl, gwasz, tempera, olej), batik, techniki graficzne (bez grafiki komputerowej), kolaż, itp. Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace płaskie, organizatorzy nie przyjmują prac przestrzennych ani prac przygotowanych grupowo.
Do pracy (na odwrocie) musi być przyklejona, wypełniona w całości DRUKOWANYMI LITERAMI karta zgłoszenia (do pobrania ze strony Organizatora: http://klubanima.pl/xxviii-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy-moj-superbohater/ lub dostępna w załaczniku)

Do 5 listopada 2020 r. uczniowie klas I-III dostarczają prace konkursowe p. Jolancie  Komorowskiej (budynek B), uczniowie klas IV prace dostarczają do mnie w budynku B w dniu lekcji plastyki, a kl.V-VIII w budynku A.

Zachęcam wszystkich do aktywności twórczej i życzę udanych pomysłów.