bip

Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

instaling logo male

Liveworksheets

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Sprzątanie Lasu Mokrzańskiego

15 września był dla nas niezwykłym dniem. Razem z Nadleśnictwem Żmigród odpowiedzieliśmy na manifest naszej koleżanki Pauliny i razem z nią zabraliśmy się za sprzątanie Lasu Mokrzańskiego.

A to dopiero początek tej niesamowitej inicjatywy!

Może i Wy dołączycie? 

    

    

  

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I - III

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać  talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. Motyw kropki był obecny dzisiejszego dnia w różnych działaniach. Były gry matematyczne, kodowanie oraz wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Czytano i oglądano historię Vashti, na podstawie, której powstało wiele prac plastycznych. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na ubraniach oraz w twórczych działaniach dzieci. Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.

IMG 20210915 103846   Zdjęcie od Beata Kruszyk1   Zdjęcie od Beata Kruszyk   Zdjęcie od Beata Kruszyk2   Zdjęcie od Beata Kruszyk3 Zdjęcie od Beata Kruszyk7    Zdjęcie od Beata Kruszyk6    Zdjęcie od Beata Kruszyk5

Zakończenie roku klas trzecich.

25. czerwca zakończyliśmy wspólnie rok szkolny 2020/2021. Był to wyjątkowy dzień przede wszystkim dla uczniów klas trzecich, którzy kończą już ten etap edukacji. Życzymy im powodzenia w starszych klasach.

      

 

Lekturki spod chmurki - Międzynarodowy projekt czytelniczy.

W tym roku szkolnym klasa II F wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym – Lekturki spod chmurki. Projekt składał się z trzech modułów i w każdym z nich mogliśmy wybrać sobie wyjątkową książkę do przeczytania. Oprócz radości z czytania realizowaliśmy dodatkowe zadania związane z wybraną lekturą. A jakie? Przeróżne i zdecydowanie fantastyczne! Budowaliśmy makiety, zorganizowaliśmy pokaz mody, piknik czytelniczy i.. wiele innych.