Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

Synapsik 9SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SYNAPSIK MEN DLA KLAS I

W IX edycji edycji Ogólnopolskiego konkursu Synapsik Men dla klas I w edycji wiosennej udział wzięło 50 uczniów z klas I
Z ogromną radością informuję, że w tegorocznej edycji konkursu laureatem został Mikołaj Garyga z klasy ID
Uczeń otrzymał maksymalną liczbę punktów!

Wyróżnienie w konkursie otrzymało 14 uczniów.

Milena Jabłecka IA
Helena Hursztyn IA
Hanna Zalesińska IA
Emilia Kwiatkowska IB
Emilia Wiercioch IB
Bartosz Kamiński IB
Daria Nowakowska IB
Łucja Wysoczańska IF
Milena Diudiuk ID
Kacper Żarski ID
Hanna Dulska IE
Amelia Akutko IE
Tomasz Kisielewski IC
Paulina Cudecka IC

Gratulujemy naszym najmłodszym uczniom bardzo dobrych wyników!
Szkolny organizator: Beata Kruszyk

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU XX REJONOWEGO KONKURSU „KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI” (CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM Z ELEMENTAMI CZYTANIA TWÓRCZEGO I KRYTYCZNEGO) DLA KLAS III

Dnia 29 marca 2019 r. odbył się szkolny etap XX Rejonowego Konkursu „Kto czyta, nie błądzi” adresowanego do uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 12 uczniów wyłonionych w drodze eliminacji klasowych.

Oto zwycięzcy:

I MIEJSCE zajął Krzysztof Miśkiewicz z kl. III C (wych. Małgorzata Oleszko)
II MIEJSCE zajęła Julia Strzelecka z kl. III C (wych. Małgorzata Oleszko)
III MIEJSCE zajęła Marianna Kozieł z kl. III A (wych. Beata Matysiak)

Gratulujemy!

Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w XX Rejonowym Konkursie „Kto czyta, nie błądzi”.

Szkolni koordynatorzy konkursu: Jolanta Komorowska, Ewa Bujko-Jankowska

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
„ PRIMA APRILIS Z EDUBALEM“

Dnia 29.03.2019. w naszej Szkole odbyła się XV już  edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sprawnościowego dla uczniów klas pierwszych „Prima Aprilis z Edubalem”. Wzięły w nim udział drużyny z kilku  wrocławskich szkół: SP 18, SP 93, SP 20, SP 50 oraz SP 6 z Kołobrzegu. Uczestnicy wykonywali pięć zadań turniejowych z wykorzystaniem piłek edukacyjnych Edubal.  Musieli wykazać się zarówno doskonałą sprawnością ruchową, jak  również  umiejętnościami z zakresu języka polskiego  i matematyki (wyodrębnianie samogłosek i spółgłosek, układanie sylab, pisanie wyrazów ze wskazaną na piłce literką oraz umiejętnością rozwiązywania prostych działań matematycznych – dodawanie i odejmowanie w zakresie 10).

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 z Kołobrzegu
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 50 Wrocław
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 20 Wrocław

Mimo iż wyłoniono 3 zwycięskie drużyny, nikt nie opuścił sali gimnastycznej w poczuciu porażki, gdyż każdy uczestnik turnieju został nagrodzony pamiątkowym medalem ( za I, II i III miejsce oraz za udział). Drużyny zwycięskie otrzymały również pamiątkowy puchar za trzy  pierwsze miejsca.
Nagradzając wszystkie dzieci  uczestniczące w turnieju  doceniliśmy przede wszystkim zaangażowanie i wysiłek włożony w osiągnięcie sukcesu. Przy okazji sportowych zmagań i emocji było jeszcze dużo wspaniałej zabawy.

IMG 20190329 104035900 male

Gratulujemy zwycięskim drużynom i cieszymy się z ich sukcesu.

PODSUMOWANIE KAMPANII PROZDROWOTNEJ „NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ”

Bez nazwy3W ramach kampanii higieny jamy ustnej w dniach 18 - 22 marca uczniowie klas 0 - III zdobywali wiedzę o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Wśród realizowanych zadań były między innymi: pogadanki na temat higieny jamy ustnej, spotkania z naszą szkolną pielęgniarką, doświadczenia naukowe oraz klasowy konkurs rysunkowy.
Podsumowaniem kampanii był TURNIEJ KLAS II „Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Zabawa rozpoczęła się od  inscenizacji pt: /Baba Jaga u dentysty/ przygotowanej przez uczniów z klasy IF pod kierunkiem wychowawczyni klasy Pani Barbary Kisiel. Była to wesoła powtórka wiedzy o zdrowiu przed „sprawdzianem”. Zadania turniejowe rozwiązywali uczniowie wszystkich klas drugich. Dzieci pokazały, że doskonale znają przybory, które służą do dbania o higienę ciała i jamy ustnej, znają zasady zdrowego odżywiania oraz wiedzą jak prawidłowo  szczotkować zęby.

Zdjęcia w galerii