bip

Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

instaling logo male

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

PODSUMOWANIE KAMPANII „JEM SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”

thKampania miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Realizacja zadań w ramach kampanii dostarczyła dzieciom dużo radości i wyposażyła w wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie przygotowali plakaty o warzywach i owocach, które zdobiły korytarze szkolne. W klasach odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez przedstawiciela Wrocławskiego Centrum Zdrowia na których dzieci przygotowali zdrowy jogurt. W piątek odbyły się warsztaty kulinarne, na których uczniowie samodzielnie przygotowali drugie śniadanie ze zdrowych produktów. Dzieci w tym dniu zamienili się w małych kucharzy. To był tydzień pełen zdrowia, uśmiechu, cudownej zabawy oraz niezapomnianych chwil.

 

IMG 3816KLASA II E W MAGICZNYM TEATRZE MUZYCZNYM

Pod koniec października uczniowie klasy II E odwiedzili Magiczny Teatr Muzyczny, by uczestniczyć w warsztatowym spektaklu interaktywnym „Wielkie Przesłuchanie czyli konkurs talentów”. Mieli możliwość wziąć udział w przedstawieniu, poczuć się wewnątrz toczącej się akcji. Podczas warsztatów uczniowie poznali lalki teatralne: muppety, marionetki, kukiełki i pacynki. Nauczyli się animować lalkami, mogli zatańczyć i śpiewać z bajkowymi bohaterami. Spektakl umożliwił uczniom spojrzenie na teatr „od środka”, pokazał w sposób praktyczny na czym polega animacja lalek teatralnych, pantomima i wokalne przygotowanie osób występujących na scenie.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – 25 LISTOPADA 2019

Plakat Dzień Pluszowego Misia 1W ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia prowadzimy wspólnie z Fundacją Mam Marzenie zbiórkę NOWYCH zabawek dla naszych podopiecznych. We Wrocławiu zostaną one przekazane m.in. małym pacjentom Przylądka Nadziei oraz oddziału kardiologicznego Kliniki Kardiologii.

Ponieważ dzieci są w bardzo różnym wieku, oprócz pluszowych zabawek mogą to być także:

-gry planszowe

-puzzle

-materiały plastyczne ( kredki, bloki )

-kolorowanki

-książki dla dzieci i młodzieży

Bardzo ważne jest aby wszystkie przedmioty były NOWE. Mali pacjenci to dzieci chore na choroby zagrażające życiu, bardzo często o znikomej odporności ; musimy zachować maksimum bezpieczeństwa, aby nie narażać dodatkowo ich życia.

Zbiórka odbywa się w sali 18 w budynku B i potrwa do 20 listopada.

                                                                                                  

Jolanta Komorowska

Ewa Bujko-Jankowska

KAMPANIA „JEM SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”

04 – 08.11.2019r.

CELE:

- wdrażanie i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych,

- kształtowanie nawyku mycia rąk przed jedzeniem,

- uświadomienie uczniom roli śniadania w ich codziennej diecie,

- stosowanie przez dzieci zasad kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłku.

ZADANIA:

  1. Przypomnienie 12 zasad zdrowego odżywania się, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę śniadania w codziennej diecie.
  1. Kształtowanie stałego nawyku mycia rąk przed jedzeniem

Przed przerwą śniadaniową wszyscy uczniowie klas I-III myją ręce pod opieką wychowawców.

  1. Dlaczego warto jeść...?”, „Dlaczego warto pić mleko/wodę?” - wykonanie plakatów zachęcających do zdrowego i racjonalnego odżywiania się.
  2. Zajęcia edukacyjne „Śniadanie zjadamy – w szkole super wyniki mamy”

Zajęcia edukacyjne przeprowadzone zostaną w wybranych klasach przez przedstawiciela Wrocławskiego Centrum Zdrowia.

  1. 08.11.2018r. Dzień ŚNIADANIE DAJE MOC

W piątek odbędą się w każdej klasie zajęcia warsztatowo-kulinarne, czyli próba wspólnego przygotowania/spożywania przez uczniów drugiego śniadania. Dzieci będą mogły zaprosić swoich rodziców do pomocy. Nie zapomną o umyciu rąk przed przygotowaniem śniadania i jedzeniem oraz o kulturalnym spożywaniu posiłku.

  1. Rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek i zgadywanek na temat zdrowia