27.03.2024r.

loga wspolnie unicef wroclaw

Liveworksheets

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

Kampania prozdrowotna dla uczniów klas 0-III.

18 – 22. 03. 2019 r.

Cele:

• nabywanie wiedzy z zakresu higieny jamy ustnej,
  • wyrabianie umiejętności szczotkowania zębów,
  • ukazanie zależności pomiędzy odżywianiem a stanem uzębienia,
  • wykształcanie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie.

Propozycje zadań do przeprowadzenia w klasie:

1. Pogadanka na temat higieny jamy ustnej w oparciu o film udostępniony przez Instytut Blend-a-med Oral-B (lub „Dr Ząbek i legenda Zębolandii”) oraz własne doświadczenia dzieci.
  1. Doświadczenie naukowe „Powstrzymać atak osadu nazębnego”.
  1. Klasowy konkurs rysunkowy „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.
  1. 20.03. ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ – spotkanie z pielęgniarką szkolną/stomatologiem - instruktaż prawidłowej techniki szczotkowania zębów oraz pogadanka na temat wpływu prawidłowego żywienia na stan uzębienia.

W piątek 22.03. 2019 r.  na 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się TURNIEJ KLAS II „NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ”.

Turniej odbędzie się na korytarzu budynku B (I piętro). Zaproszeni są wszyscy uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami. Zadania turniejowe będą rozwiązywały drużyny 3 i 4-osobowe (do każdego zadania będzie wybierany nowy skład drużyny).

Zakres tematyczny:

1. Znajomość przyborów służących do dbania o higienę ciała i jamy ustnej.
  2. Prawidłowy sposób szczotkowania zębów.
  3. Zdrowe odżywianie.

Uwaga!!

Każda klasa przygotowuje krótką reklamę lub okrzyk-rymowankę zachęcającą dzieci do dbania o higienę jamy ustnej.

Turniej rozpocznie występ uczniów klasy I f  pt.: „Baba Jaga u dentysty”, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni klasy.