22.04.2024r.

loga wspolnie unicef wroclaw

Liveworksheets

KAMPANIA „JEM SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO” 21 – 25.11.2022r.

CELE:

- wdrażanie i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych,

- kształtowanie nawyku mycia rąk przed jedzeniem,

- uświadomienie uczniom roli śniadania w ich codziennej diecie,

- stosowanie przez dzieci zasad kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłku.

ZADANIA:

1. Przypomnienie zasad zdrowego odżywania, omówienie Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. Uczniowie w grupach mogą wykonać plakaty (technika dowolna): „Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży”.
  1. Kształtowanie stałego nawyku mycia rąk przed jedzeniem

Przed przerwą śniadaniową wszyscy uczniowie klas I-III myją ręce pod opieką wychowawców.

3. 23.11 (środa) ŚNIADANIE DAJE MOC

Przypomnienie uczniom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. TO NAJLEPSZY START W NOWY DZIEŃ!

Wszystkie klasy planują wspólne przygotowanie drugiego śniadania bogatego w witaminy oraz wspólne spożywanie z zachowaniem higieny, estetyki i kultury.

4. 24.11.2022 r. (czwartek) SZKOLNY DZIEŃ WITAMINKI

W czwartek chętni uczniowie mogą przyjść do szkoły przebrani za wybrany przez siebie owoc lub warzywo. W klasie zaprezentują swój strój np. marchewkę i wyjaśnią, dlaczego warto jeść to warzywo.

Owocowo - warzywne kolorowanki – każdy uczeń starannie koloruje wybrany przez siebie owoc lub warzywo.

5. Rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek i zgadywanek na temat zdrowia