20.06.2024r. 


13

 

Wolontariat

bip

loga wspolnie unicef wroclaw

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Liveworksheets

ŻONKILE 2024

SKW 5

 


W 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską
akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, którą corocznie organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.


Wolontariusze SKW z ogromnym zaangażowaniem wykonali żonkile z papieru, które 19 kwietnia
wręczali uczniom i nauczycielom na znak, że "Łączy nas pamięć".

SKW 1
Na lekcjach historii i zajęciach wychowawczych uczniowie dowiedzieli się o kulturze narodu
żydowskiego i dziejach powstania 1943 r. Ponadto na korytarzu przy wejściu w budynku A można
było obejrzeć wystawę o tematyce: „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”, „Powstanie w getcie”.
Podjęte działania miały na celu podkreślenie, iż pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nadają nam wspólną tożsamość.

 

 

       SKW 3  SKW 2  SKW 4

    


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

 

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

 
 
 
 

Pomagamy, bo chcemy…

W listopadzie i grudniu wspaniała większość klas młodszych i starszych zaangażowała się w zbiórkę maskotek dla podopiecznych fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.  Uczniowie i rodzice przynieśli mnóstwo pięknych, nowych i kolorowych pluszaków, które z pewnością ucieszą małych pacjentów dotkniętych chorobami onkologicznymi. 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza osobiście dostarczyli misie i inne stwory do siedziby fundacji przy ul. Ślężnej. Zostali tam bardzo ciepło przyjęci i zapewnieni, że wszystkie maskotki trafią w dobre ręce.

Tegoroczne powodzenie akcji podpowiada nam, że za rok będzie jeszcze więcej chętnych do czynienia dobra. Podczas kolejnej zbiórki dostarczymy jeszcze więcej radości naszym chorym rówieśnikom.

 

    

                                                                                                               Wolontariusze

 

Kaszt 1                                                     Kasztanki dla Hospicjum    

 

Wraz z rozpoczęciem sezonu na spadające kasztany cała społeczność szkolna po raz kolejny wzięła udział w akcji „Kasztanki dla Hospicjum”. Adresatem jest fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
To dla chorych dzieci nasi uczniowie zbierali dzielnie kasztany. Dzięki ich sprzedaży wolontariusze pozyskają fundusze na pomoc najbardziej potrzebującym. Uzbieraliśmy imponującą ilość darów jesieni. Było ich ponad 200 kg. Swoim czasem i dobrymi chęciami dzielili się uczniowie starsi i młodsi.
Akcję z powodzeniem udało się przeprowadzić w obu budynkach. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego powodzenia działania charytatywnego – uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły.

Transportem do miejsca zbiórki zajęli się pracownicy hospicjum. Tu również mogli liczyć na pomoc naszych uczniów. Zapakować taką ilość kasztanów do samochodu dostawczego to było nie lada wyzwanie!
Z radością przyjęliśmy fakt, że akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem i obiecujemy, że za rok też będzie można zbierać kasztany w szczytnym celu.

                                                Kaszt 2                                                                       

 

                                                                                                     Koordynatorki przedsięwzięcia

Z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

W tym roku szkolnym już po raz drugi pomogliśmy bezdomnym zwierzętom w ramach akcji „Pełna miska dla schroniska”. Powodzenie akcji było możliwe dzięki włączeniu się w zbiórkę całej społeczności szkolnej. Artykuły higieniczne, karmę, ryż, kaszę, ręczniki oraz koce zbieraliśmy w obu budynkach. Specjalne pojemniki zapełniały się bardzo szybko. Widać, że nikt nie został obojętny na los pokrzywdzonych zwierząt.

O tym, czy taka zbiórka jest potrzebna, przekonaliśmy się osobiście, kiedy dostarczaliśmy wymienione wyżej rzeczy do Schroniska przy ul. Ślazowej. Uwierzcie nam, że zgromadzone przez nas artykuły przydadzą się tam bardzo.

W kolejnym roku szkolnym z pewnością powtórzymy tę akcję. Liczymy na Wasze zaangażowanie.

                                                               Wolontariusze SKW