16.10.2024r.

Miedzykulturowa szkola 2023 plakat

Liveworksheets

POMOC DLA POWODZIAN

W zeszłym miesiącu przez nasze województwo przetoczyła się fala powodziowa. Wielu ludzi straciło
dobytek, niektórzy nawet dach nad głową. W takiej sytuacji próba poukładania własnego życia na nowo
wymaga niesamowitego hartu ducha. Podziwiamy tych, którzy mimo przeciwności losu starają się prawie
normalnie funkcjonować. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc wielu ludzi.

Nasza społeczność szkolna również starała się wspomóc powodzian.

Szkolny Klub Wolontariusza
zorganizował zbiórkę dla powodzian.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji i podzielili
się tym, co mieli. Zebraliśmy kilkanaście kartonów artykułów pierwszej potrzeby oraz rzeczy przydatnych
do porządkowania zniszczonych mieszkań, domów i posesji. Efektem naszych działań był samochód
przedstawicieli stowarzyszenia Teen Chelenge zapakowany darami po brzegi. Wszystkie dary zostały
przetransportowane do najbardziej potrzebujących mieszkańców Lądka Zdroju.

Mamy świadomość, że nasze działania to kropla w morzu potrzeb, ale cieszymy się, że mogliśmy
dołączyć do grona osób pomagających powodzianom. Liczymy na Wasz odzew przy okazji kolejnych akcji
pomocowych.

Blue Colorful Bold Geometric Ireland Photo Album Instagram Post

Szkolny Klub Wolontariusza

Inauguracja działań Szkolnego Klubu Wolontariusza w nowym roku szkolnym 2024/2025

W poniedziałek, 16 września, odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Szkolnego Klubu Wolontariusza. Spotkaliśmy się w dwóch grupach wiekowych: klasy 5-6 oraz 7-8. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania SKW, poznali regulamin Klubu oraz dowiedzieli się o planach pomocowych na ten rok szkolny. Ponadto starsi stażem wolontariusze opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z wolontariatem. Młodzież miała okazję przedstawić swoje propozycje działań. Najważniejsze jest to, że wielu uczniów naszej szkoły wyraża szczerą chęć pomocy innym. Mamy nadzieję, że poniedziałkowe deklaracje będą miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ruszamy pełną parą. Nasze najbliższe zadanie to organizacja zbiórki artykułów dla powodzian na terenie naszej szkoły.

PAMIĘTAJCIE, ŻE POMAGANIE JEST FAJNE!

Kooordynatorki działań SKW

ŻONKILE 2024

SKW 5

W 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską
akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, którą corocznie organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wolontariusze SKW z ogromnym zaangażowaniem wykonali żonkile z papieru, które 19 kwietnia
wręczali uczniom i nauczycielom na znak, że "Łączy nas pamięć".

SKW 1
Na lekcjach historii i zajęciach wychowawczych uczniowie dowiedzieli się o kulturze narodu
żydowskiego i dziejach powstania 1943 r. Ponadto na korytarzu przy wejściu w budynku A można
było obejrzeć wystawę o tematyce: „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”, „Powstanie w getcie”.
Podjęte działania miały na celu podkreślenie, iż pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nadają nam wspólną tożsamość.

SKW 3  SKW 2  SKW 4

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

Pomoc dla kuchni charytatywnej

Jak co roku, przed Świętami Wielkiej Nocy cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 50 zaangażowała się w pomoc dla kuchni charytatywnej Fundacji Antoni przy ul. Kasprowicza. Zbieraliśmy artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia. Uzbierała się ich całkiem pokaźna ilość. Następnie członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza dostarczyli je do kuchni i  siedziby fundacji. Wiemy, że pomoc żywnościowa trafi do osób najbardziej potrzebujących i mieszkających w naszym środowisku lokalnym. W przyszłym roku również będziemy kontynuować tę akcję.

SKW