Wolontariat

bip

loga wspolnie unicef wroclaw

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Liveworksheets

 

Kaszt 1                                                     Kasztanki dla Hospicjum    

 

Wraz z rozpoczęciem sezonu na spadające kasztany cała społeczność szkolna po raz kolejny wzięła udział w akcji „Kasztanki dla Hospicjum”. Adresatem jest fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
To dla chorych dzieci nasi uczniowie zbierali dzielnie kasztany. Dzięki ich sprzedaży wolontariusze pozyskają fundusze na pomoc najbardziej potrzebującym. Uzbieraliśmy imponującą ilość darów jesieni. Było ich ponad 200 kg. Swoim czasem i dobrymi chęciami dzielili się uczniowie starsi i młodsi.
Akcję z powodzeniem udało się przeprowadzić w obu budynkach. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego powodzenia działania charytatywnego – uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły.

Transportem do miejsca zbiórki zajęli się pracownicy hospicjum. Tu również mogli liczyć na pomoc naszych uczniów. Zapakować taką ilość kasztanów do samochodu dostawczego to było nie lada wyzwanie!
Z radością przyjęliśmy fakt, że akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem i obiecujemy, że za rok też będzie można zbierać kasztany w szczytnym celu.

                                                Kaszt 2                                                                       

 

                                                                                                     Koordynatorki przedsięwzięcia

Z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

W tym roku szkolnym już po raz drugi pomogliśmy bezdomnym zwierzętom w ramach akcji „Pełna miska dla schroniska”. Powodzenie akcji było możliwe dzięki włączeniu się w zbiórkę całej społeczności szkolnej. Artykuły higieniczne, karmę, ryż, kaszę, ręczniki oraz koce zbieraliśmy w obu budynkach. Specjalne pojemniki zapełniały się bardzo szybko. Widać, że nikt nie został obojętny na los pokrzywdzonych zwierząt.

O tym, czy taka zbiórka jest potrzebna, przekonaliśmy się osobiście, kiedy dostarczaliśmy wymienione wyżej rzeczy do Schroniska przy ul. Ślazowej. Uwierzcie nam, że zgromadzone przez nas artykuły przydadzą się tam bardzo.

W kolejnym roku szkolnym z pewnością powtórzymy tę akcję. Liczymy na Wasze zaangażowanie.

                                                               Wolontariusze SKW

Żółty żonkil darem życia

W sobotę tuż przed Świętami Wielkiej Nocy nasi wolontariusze i wolontariuszki kwestowali na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci w Centrum Handlowym Magnolia. Dyżur naszych uczniów trwał ponad 3 godziny. Ubrani w żółte koszulki, zaopatrzeni w żonkile, ulotki oraz balony ruszyli na podbój. Zachęcali do pomocy (z bardzo dobrym skutkiem) dorosłych i dzieci.

Wolontariusze byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestniczenia w tym wydarzeniu. Za rok również zapowiedzieli swoją obecność.

TO BYŁ DOBRY DZIEŃ!

Opiekunowie SKW

Podsumowując…

W tym roku szkolnym podjęliśmy szereg działań, które miały na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych istot. Z powodzeniem przeprowadziliśmy zbiórkę artykułów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej we Wrocławiu. Uczestniczyliśmy także w akcji zbierania kasztanów dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Na rzecz tej fundacji nasi  wolontariusze kwestowali na terenie szkoły podczas Dnia Życzliwości. Dzięki staraniom całej społeczności szkolnej mogliśmy przekazać dary w postaci artykułów higienicznych dla lwowskich hospicjów w ramach akcji „Paka dla lwowiaka”. Część z nas, jak co roku, porządkowała zapomniane groby na Cmentarzu Osobowickim.

Swoimi działaniami wspieramy również szkołę. Pomagamy w bibliotece, świetlicy oraz podczas zawodów sportowych. Dużym wyzwaniem dla nas była pomoc organizacyjna w trakcie obchodów czterdziestolecia oraz nadania imienia Szkole Podstawowej nr 50. Byliśmy też gospodarzami etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tylu różnorodnych działaniach. To z pewnością przyczyni się do naszego rozwoju osobistego. Przed nami wiele nowych wyzwań i akcji cyklicznych, którym podołamy najlepiej jak potrafimy. Przyświeca nam jedno hasło: „POMAGANIE JEST FAJNE!”

                                                                                                                    Wolontariusze SKW