Święta w SP 50

Drodzy Uczniowie,

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w 2. edycji akcji Święta w SP 50, w tym roku - lekko zmodyfikowanej.

Udział klas w zabawie jest dobrowolny.

74cf610d7d267093a9975c7a53fd0231

Przebieg akcji:

1. 29.11 (wtorek) lub 30.11 (środa) przedstawiciele SU będą chodzić po klasach i zachęcać do losowania jednego tytułu filmu / piosenki o tematyce świątecznej.
2. Po wylosowaniu tytułu, każda klasa przygotuje:
-makietę (format A3)
-krótki film (do 2 minut)

Zarówno makieta jak i film (do wyboru) muszą być związane bezpośrednio z tematyką filmu / tekstem i przesłaniem piosenki, które klasa wylosowała.

3. Jeśli klasa wybierze makietę - Gotową makietę przedstawiciele trójki klasowej przynoszą 20.12 do sali 39.
4. Jeśli natomiast film - gotowy film przedstawiciel trójki klasowej wysyła do 20.12 na adres p. Szabatowskiej:

lub p. Molędy-Słomki:

5. 21.12 Jury wyłoni zwycięzcę w trzech kategoriach:
kl. 1-3
kl. 4-6
kl. 7-8

Co jest nagrodą?

Klasa, która zwycięży w swojej kategorii, nie będzie pytana i nie będzie miała niezapowiedzianych kartkówek przez cały tydzień od 2.01 do 5.01 (chyba, że ktoś będzie chciał:).

Zdjęcia najciekawszych prac oraz filmy zostaną udostępnione na stronie szkoły.

Gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy!
SU wraz z Opiekunkami

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

SWIATOWY DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.
Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.
Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta
o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Korytarze w naszej szkole jak co roku niech wypełnią się kolorowymi misiami przynoszonymi zarówno przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, jak i tych najstarszych, co gwarantuje też dzień wolny od pytania

Samorząd Uczniowski i
Opiekunki

Kochani Uczniowie,
zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji

Dnia Duszka!

W dniu 28 października (piątek) przyjdźcie przebrani za jakieś stworzenie lub postać - przebraniem może być kostium, jak również charakterystyczny element.
Każdy, kto spełni powyższe kryteria nie będzie w tym dniu pytany i/lub nie będzie musiał pisać niezapowiedzianej kartkówki.
Udział w zabawie jest dobrowolny.

SU wraz z opiekunkami

DEN 800x445

Dzień Edukacji Narodowej

to ważna data nie tylko dla Nauczycieli, Pedagogów, Dyrektorów szkół i placówek oświatowych. To także dzień, w którym Uczniowie, Rodzice i każdy z nas, może docenić Waszą ogromną pracę i wielkie zaangażowanie w kształcenie, wychowanie, motywowanie do rozwoju oraz inspirującą pomoc w odnajdywaniu pasji i wyborze życiowej ścieżki dla kolejnych roczników.

Świat, w którym żyjemy tworzą pokolenia mające w pamięci swych wybitnych pedagogów, od których czerpały, czerpią i będą czerpać wiedzę i wzorce na dalsze życie. Z okazji tego wyjątkowego dnia pragniemy wyrazić wdzięczność Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Administracji za zaangażowanie w codziennej pracy, której efekty przekładają się na postępy i sukcesy Uczniów.

Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Psychologom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji oraz pomyślności we wszystkim. Niech Wasi Uczniowie kształcąc się, realizują myśl Cycerona: "Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać".

Szkoły Podstawowej nr 50

im. Ossolineum we Wrocławiu