Laboratoria Przyszłości: Kreatywność i Radość w Nauce

Witajcie w Laboratoriach Przyszłości, miejscu, gdzie nauka staje się przygodą pełną kreatywności i radości! Nasza pracownia robótek ręcznych to oaza dla wszystkich, którzy chcą eksplorować świat poprzez tworzenie.

Nasi uczniowie odkrywają fascynujący świat poprzez prace ręczne. Od skomplikowanych projektów inżynieryjnych po artystyczne wyzwania, nasza pracownia stawia na rozwijanie umiejętności manualnych, logicznego myślenia i kreatywności. Nie tylko uczymy, ale przede wszystkim dostarczamy radość z tworzenia czegoś własnymi rękami.

Pracownia Druku 3D: Świąteczne Cuda w Twoim Zasięgu

Nasza pracownia druku 3D przynosi magię świąt na zupełnie nowy poziom. Uczniowie, korzystając z najnowocześniejszej technologii druku 3D, przygotowali niesamowite ozdoby świąteczne. Każda z nich jest unikalna, bo stworzona z pasją i pomysłowości naszych utalentowanych uczniów.

Innowacje w Nauce

W Laboratoriach Przyszłości nieustannie dążymy do wprowadzania innowacji w nauce. Stawiamy na interaktywne metody nauczania, które angażują uczniów i rozwijają ich zainteresowania.

Odkryj, Twórz, Zainspiruj - w Laboratoriach Przyszłości!

Koordynatorki

Kamila Maliszewska

Martyna Piwko

Nasza szkoła zaangażowała się w projekt: "Zielona ulica i okolica przy szkole". Na terenie naszej szkoły stoi piękny dorodny "Dąb Nestor". Uczniowie z pracowni audiowizualnej przygotowali krótki film, na którym jest pokazane, jak na wiosnę dąb budzi się do życia. Zapraszamy na nasz Facebook.

IMG 8223

Pracownia druku 3D i pracownia audiowizualna, prężnie pracuje i tworzy niesamowite projekty.

W pracowni druku 3D drukarki nie stygną, drukujemy breloczki, pomoce dydaktyczne czy różne ozdoby. Z okazji Walentynek powstały serduszka które były wręczane dla każdego Nauczyciela.

Nasze aktorki z pracowni audiowizualnej stworzyły filmik z okazji Dnia Misia. Stworzona została również ścianka walentynkowa do robienia zdjęć.

Na relacje z naszych działań zapraszamy na naszego Facebooka

Koordynatorki

Kamila Maliszewska

Martyna Piwko

Dzień bezpiecznego Internetu 2023

Pamiętajmy o zasadach higieny cyfrowej. Zwracajmy uwagę ile czasu spędzamy przy smartfonie, tablecie czy komputerze.

10 zasad 01 1 1024x724

"Czym jest higiena cyfrowa?

Najprościej mówiąc, higiena cyfrowa to zespół czynności i postaw, które mają zapewnić nam bezpieczne użytkowanie urządzeń elektronicznych oraz nowoczesnych technologii, w taki sposób, aby nie stanowiło ono zagrożenia dla naszego życia i zdrowia. Higiena cyfrowa obejmuje również zagadnienia związane z naszym ciałem, a dokładniej z postawami, jakie przyjmujemy, gdy korzystamy z urządzeń elektronicznych i łączymy się z siecią.

Higiena cyfrowa – co jeśli o nią nie zadbamy?

Zbyt częste korzystanie z sieci może mieć dla na nas negatywne skutki. W niektórych przypadkach może nawet przybierać formę uzależnienia.  Do najczęściej wymienianych zaburzeń związanych z nadmiernym używaniem urządzeń elektronicznych możemy zaliczyć:

• problemy ze snem,
  • stres cyfrowy,
  • zaniedbanie obowiązków,
  • problemy z koncentracją.

Higiena cyfrowa – czy istnieją „skuteczne” rozwiązania technologiczne?

Korzystanie z urządzeń elektronicznych i nowoczesnych technologii jest nieodłącznym elementem naszego życia. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi zasadami cyfrowej higieny i wprowadzaniu ich do swojego życia:

• Staraj się kontrolować czas, jaki spędzasz online. Jeśli jest go zbyt wiele, postaraj się to ograniczyć.
  • Odkładaj telefon w sytuacjach, gdy nie musisz z niego korzystać.
  • Postaraj się co chwile nie patrzeć na telefon i nie sprawdzać wiadomości.
  • Nie zastępuj wszystkich czynności aplikacjami – w miarę możliwości trenuj swój mózg i pamięć.
  • Staraj się znaleźć czas na relaks i odpoczynek bez telefonu i innych urządzeń.
  • Poszukaj aktywności i zajęć offline. Zamiast kolejny raz rozmawiać z kimś poprzez komunikator, spotkaj się z nim na żywo.
  • Korzystaj z tzw. „cyfrowych detoksów”.
  • Nie zabieraj telefonu do sypialni. Staraj się nie korzystać z telefonu tuż przed pójściem spać ani zaraz po przebudzeniu.
  • Jeśli pracujesz zdalnie, ustal godziny w których jesteś dostępny. Nie pozwól, aby praca była obecna w Twoim życiu 24/7." Źródło:https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/czym-jest-cyfrowa-higiena