Nasza szkoła zaangażowała się w projekt: "Zielona ulica i okolica przy szkole". Na terenie naszej szkoły stoi piękny dorodny "Dąb Nestor". Uczniowie z pracowni audiowizualnej przygotowali krótki film, na którym jest pokazane, jak na wiosnę dąb budzi się do życia. Zapraszamy na nasz Facebook. 
 
 
 
IMG 8223

Pracownia druku 3D i pracownia audiowizualna, prężnie pracuje i tworzy niesamowite projekty. 

 

W pracowni druku 3D drukarki nie stygną, drukujemy breloczki, pomoce dydaktyczne czy różne ozdoby. Z okazji Walentynek powstały serduszka które były wręczane dla każdego Nauczyciela. 

Nasze aktorki z pracowni audiowizualnej stworzyły filmik z okazji Dnia Misia. Stworzona została również ścianka walentynkowa do robienia zdjęć. 

Na relacje z naszych działań zapraszamy na naszego Facebooka 

https://fb.watch/j5pAbT9dTA/

 

Koordynatorki

   Kamila Maliszewska

Martyna Piwko

 

Dzień bezpiecznego Internetu 2023

 

Pamiętajmy o zasadach higieny cyfrowej. Zwracajmy uwagę ile czasu spędzamy przy smartfonie, tablecie czy komputerze. 

10 zasad 01 1 1024x724

"Czym jest higiena cyfrowa?

Najprościej mówiąc, higiena cyfrowa to zespół czynności i postaw, które mają zapewnić nam bezpieczne użytkowanie urządzeń elektronicznych oraz nowoczesnych technologii, w taki sposób, aby nie stanowiło ono zagrożenia dla naszego życia i zdrowia. Higiena cyfrowa obejmuje również zagadnienia związane z naszym ciałem, a dokładniej z postawami, jakie przyjmujemy, gdy korzystamy z urządzeń elektronicznych i łączymy się z siecią.

Higiena cyfrowa – co jeśli o nią nie zadbamy?

Zbyt częste korzystanie z sieci może mieć dla na nas negatywne skutki. W niektórych przypadkach może nawet przybierać formę uzależnienia.  Do najczęściej wymienianych zaburzeń związanych z nadmiernym używaniem urządzeń elektronicznych możemy zaliczyć:

 • problemy ze snem,
 • stres cyfrowy,
 • zaniedbanie obowiązków,
 • problemy z koncentracją.

Higiena cyfrowa – czy istnieją „skuteczne” rozwiązania technologiczne?

Korzystanie z urządzeń elektronicznych i nowoczesnych technologii jest nieodłącznym elementem naszego życia. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi zasadami cyfrowej higieny i wprowadzaniu ich do swojego życia:

 • Staraj się kontrolować czas, jaki spędzasz online. Jeśli jest go zbyt wiele, postaraj się to ograniczyć.
 • Odkładaj telefon w sytuacjach, gdy nie musisz z niego korzystać.
 • Postaraj się co chwile nie patrzeć na telefon i nie sprawdzać wiadomości.
 • Nie zastępuj wszystkich czynności aplikacjami – w miarę możliwości trenuj swój mózg i pamięć.
 • Staraj się znaleźć czas na relaks i odpoczynek bez telefonu i innych urządzeń.
 • Poszukaj aktywności i zajęć offline. Zamiast kolejny raz rozmawiać z kimś poprzez komunikator, spotkaj się z nim na żywo.
 • Korzystaj z tzw. „cyfrowych detoksów”.
 • Nie zabieraj telefonu do sypialni. Staraj się nie korzystać z telefonu tuż przed pójściem spać ani zaraz po przebudzeniu.
 • Jeśli pracujesz zdalnie, ustal godziny w których jesteś dostępny. Nie pozwól, aby praca była obecna w Twoim życiu 24/7." Źródło:https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/czym-jest-cyfrowa-higiena

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

W naszej szkole powstała pracownia druku 3D oraz robótek ręcznych. Uczniowie mają możliwość zobaczyć jak wyglądają wydruki 3d, ale co najważniejsze mogą sami je zaprojektować i wydrukować. Mają przy tym wiele satysfakcji. Zajęcia z robótek ręcznych też cieszą się sporym zainteresowaniem. Uczniowie podczas zajęć korzystają z krosna które służy do tworzenia pięknych prac. 

w ramach współpracy z WCDN we Wrocławiu nasi szkolni koordynatorzy projektu uczestniczyli w konferecji na której została przedstawiona prezentacja multimedialna w której zostały przedstawione działania szkoły. 

 

Pozdrawiamy 

Koordynatorzy projektu

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Laboratoria przyszłości w SP50.pdf)Laboratoria przyszłości w SP50.pdf[ ]2774 kB